Digiseminar Pärnus

24. oktoobril Pärnumaa Arenduskeskuses, aadressil Ringi 35, Pärnu linn

Digiseminar

Pärnumaa Arenduskeskus koos EASi ja KredExi ühendasutusega kutsub ettevõtjaid seminarile!

Esimene DigiSeminar toimub 24. oktoobril Pärnumaa Arenduskeskuses, aadressil Ringi 35, Pärnu linn, asukoha leiad SIIT!

Päevakava:

  • 12.00 – 12.30 – Kogunemine
  • 12.30 – 12.45 – Avasõnad (EAS ja Pärnumaa Arenduskeskus)
  • 12.45 – 13.45 – Kirke Leinatammi esitlus I osa: 3D maailma tutvustus ning uute mõistete lahti harutamine (Metaversum, AR/VR, digimood, 3D graafika, AI), ülevaade digimoe võimalustest.
  • 13.45 – 14.00 – Sirutuspaus
  • 14.00 – 15.00 – Kirke Leinatammi esitlus II osa: Sügavam vaade digimoe võimalustesse – miks, kuidas ja millal kasutada 3D-d tootearenduses, turunduses, veebis ning kuidas nende alusel uusi ärimudeleid ehitada.
  • 15.00 – 15.15 – Sirutuspaus
  • 15.15 – 16.00 – Anet Adamson – disaini ja kestlikkuse roll ettevõtte teenustes ja toodetes
  • 16.00 – 16.10 – Lõppsõnad

 

Seminaripäeva juhib Margit Kool, Pärnumaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant.

Temaga saab ühendust e-posti teel aadressil margit@parnumaa.ee või telefonil +372 53039037.

Seminar on osalejale tasuta, aga vajalik on registreerimine. Seminare rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Üritus toimub hübriidformaadis, kuid küsimustesse ja mõttevahetustesse on kaasatud vaid kohapealsed osalejad. Ürituse linki jagatakse soovijatele vajaduspõhiselt.

Sirutuspausid annavad hea võimaluse kiireks ampsuks ning tee/kohvitassi kõrval osalejate vahelisteks mõttevahetusteks.

 

Digiseminari esinejate ja sisu tutvustus:

Kirke Leinatamm on ettevõtja ja digimoe spetsialist ning konsultant.

Ta juhib Scopus Studiot, mis on juba 3 aastat pakkunud erinevaid 3D visualiseerimise teenuseid moetööstuses, alates digimoest kuni virtuaalsete showroomideni. Menukamatest klientideks on olnud Kerli Kõiv, U.S. Polo Assn, Kewlioo ja Gibson Kagni.

Kirke on külaline moevaldkonna paneelides ja podcastides ning annab workshope üle maailma. Kirke korraldas ka 2023. aasta StartupDay raames digimoe programmi. Ta on Metaverse Fashion Council juhatuses, mentor Tallinna Loomeinkubaatoris ning on tunnustatud NYC Journali poolt kui top 30 moetööstuse innovaator.

Viimastel aastatel on aina rohkem kõlapinda leidnud mitmed esialgu tuleviku-utoopiana tunduvad mõisted nagu metaversum, virtuaalreaalsus, tehisintellekt jne. Kuid mida rohkem neist räägitakse, seda enam tundub, et see kõik toimubki juba praegu. Ja see on täiesti tõsi – käimas on revolutsioon ning see areneb väga kiirelt kõikides tööstusharudes. Iga disainer ja brändiomanik peab juba täna mõtlema, kuidas püsida konkurentsis kõikide nendega, kes on sellised tehnoloogiaid oma ettevõttes juba efektiivselt kasutusele võtnud või seda parasjagu tegemas.

Koolitusel teeme esialgu selgeks kõik need segasena tunduvad terminid ja tehnoloogiad ning uurime, kuidas need omavahel ühendatud on. Edasi keskendume sellele, kust on ühel disaineril võimalik juba homme alustada, minnes samm-sammult mööda toote elutsükli etappe. Alustame 3D visualiseerimise võimalustest tootearendusprotsesside optimiseerimisel ning lõpetame turundusstrateegiatega (AR/VR kampaaniad jms). 3D tehnoloogiad võimaldavad ka mitmeid innovaatilisi ärimudeleid – selgitame erinevaid näiteid ning analüüsime, kuidas disainer võiks enda brändi seeläbi konkurentidest veelgi enam esile tõsta ning ka erinevaid äririske maandada (näiteks virtuaalne fittimine, customizer võimalused, digimood jms). Anname kaasa ka nippe päriselust ning räägime ausalt summadest, et koolituse lõpuks tekiks osalistel täielik ja selge ülevaade, mida peaks sellise projektiga alustamisel arvesse võtma.

Anet Adamson töötab EASi ja KredExi ühendasutuses roheteenuste teemajuhina innovatsiooni teenuste tiimis.

Kõige kindlamalt tunneb Anet end tekstiilivallas ja tööstusökoloogia suunal, mille alased teadmised ta on ülikoolides omandanud. Tööalaselt on ta ettevõtetele välja töötanud ja käima lükanud kaks kestlikkuse fookusega koolitusprogrammi, milleks on ringdisaini meistriklass ja ESG ning kestlikkuse meistriklass.
Räägime, miks tänases muutuvas majanduses ja kliimas vajavad kõik ettevõtted muutusi enda ärimudelites ja mõttemallides, et saavutada kliimakindlus ja konkurentsieelis. Sellega sama oluline on toodete ja teenuste disain, mis nõuab aina karmimas konkurentsis järjest innovaatilisemaid ja kasutajakeskseid disainilahendusi. Disain ei ole pelgalt läikiv toote pakend vaid palju enamat – läbimõeldud disainiprotsess, klienditeekond, väärtuspakkumine, taustsüsteemi tundmaõppimine, aina enam kestlikkus ja ringdisain ning palju enamatki.

Registreeru

Märksõnad

© 2023 MAK | kodulehe tegemine vvunk