Milline on meie tulevik, kui külamajadest saavad hotellid ning kogukonna köökidest restoranid?! Kas väikese küla elanikud jäävad ilma kultuurimekadest ning kogukondlikest eestvedamistest?
Omatulu teenimise võimekuse kasvatamine vabakonna seas on kehtiva kodanikuühiskonna arengukava (ehk KODAR) üheks eesmärgiks. Siseministeeriumi poolt 2019. aastal tellitud küsitluse tulemused kinnitavad, et võrreldes 2013. aastaga on tõusnud omatulu teenivate MTÜde osakaal 49lt 57%-le. Vaatamata sellel on omatulu teenimine tekitanud erinevaid arusaamase ning seisukohti vabaühenduste, ettevõtjate kui ka kohalike omavalitsuste seas.
Arvamusfestivalil 10. augustil kell 12:00 (Keskväljaku alal) arutleme teema ümber ja selgitame lahti levinud arusaamad. Tutvu lähemalt siit!Arutelul osalevad kogukonna esindaja ja poliitik Tanel Talve, Järva valla vallavanem Rait Pihelgas ning väikeettevõtja Andri Arula ning Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse vabaühenduste konsultant Külli Vollmer.
Vestlust juhib ajakirjanik Märt Treier.
Kas tõsi või mitte ehk levinud arvamused omatulu teenimisest
Arvamusfestivalil räägime läbi ka enamlevinud ühenduste arusaama omatulu teenimisest.
Alljärgnevalt oleme kokku pannud kõige enam küsimusi tekitavad seisukohad, millega on maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultandid kokku puutunud.
- MTÜ ei tohi tulu teenida
- MTÜs tegutsedes tuleb kõike teha vabatahtlikult
- Kui MTÜ pakub teenust, siis toimub turu solkimine
- MTÜ ei tohi teenitud tulu kasutada, sest kuludele kehtivad erisoodustusmaksud
- Kui MTÜ teenib tulu, siis tuleb see aasta lõpuks ära kulutada
- MTÜna tegutsedes ei pea makse maksma
- Kui MTÜ teenib tulu, siis tal ei ole õigus toetustele
Tule osale arutelul ja saa teada, kuidas päriselt on!