Hästi toimiv koostöö viib mentii suurte sammudeni

Raimo Ülavere on tunnustatud koolitaja ja coach, kes aitab meeskondadel saada veelgi võimekamas teadliku käitumise ja paremate protsesside juhtimise kaudu. Tänavuse arenduskeskuste mentorlusprogrammi avakoolituse viib läbi just Raimo, juhendades meie mentoreid looma usalduslikku ja toimivat suhet mentiidega.


Koolitaja-coach Raimo Ülavere. Fotograaf Raigo Pajula.

Mentorklubi annab alustavale ettevõtjale võimaluse õppida juba pikemat aega tegutsenud ettevõtjalt ja seeläbi arendada enda äri edasi. Võttes kõik mentorklubist, võib see viia alustava ettevõtja järgmiste suurte sammudeni.
Mis on hea koostöö alus ja kuidas võtta kõik mentorklubist? Raimo peab hea koostöö aluseks suhet ja just head, usalduslikku suhet, mis peaks olema nii mentori kui ka mentii vahel. Hea suhe iseenesest on juba paljude asjad kombinatsioon, mistõttu ei saa ka konkreetselt välja tuua nn hea kootöösuhte valemit. Vaatamata sellele saab nii mentor kui mentii palju ära teha, et kindlustada võimalikult suur eneseareng mentorklubis.

 

3 soovitust mentiile, kuidas võtta viimast mentorklubis osalemisest:

1. Teadvustada endale, mida mina ootan mentoriga koostööst?
Kõike kahjuks ei saa ja kui me ei tea, mida tahame, siis tõenäoliselt saamegi seda – ehk suurt mitte midagi, millel oleks meie jaoks tähendus.

2. Teadvustada endale, et mentor on vaid abiline – ta ei tee tööd ära. Mentoriga koostöö aitab tegevust mõtestada ja ehk ka paremini suunda seada, fokusseerida olulisele. Ka ei tee tööd ära mentoriga rääkimine. Töö teeb ära ja tulemuse toob ikkagi tegutsemine.

3. Kõlab ehk kummaliselt, ent… vähem mõelda ja rohkem teha. Mentorilt ja mentori abiga tekib tõenäoliselt uusi mõtteid, uusi ideid, teistmoodi vaateid oma tegemistele. Mis esialgu võivad tunduda pehmelt öeldes veidrad ja mis võivad ka minna vastuollu seniste uskumuste ja käitumistega. Ent ainus viis arenemiseks on senisest mullist, mugavustsoonist välja minek. Ja mõnikord tähendab see justnimelt seda – vähem juurelda, arutada, rääkida, mõelda… ja rohkem teha.

 

3 soovitust mentorile, mis aitavad mentoril omandada uusi teadmisi
mentorklubis:

1. Mõtle läbi, milline on vastus küsimusele: miks sa üldse mentoriks hakkasid?

2. Räägi teise mentoriga: mis on läinud sul hästi, mis pole läinud oodatult ja mida sa selle teadmisega edasi teed?

3. Proovi ka mentorina katsetada, teha asju, mida sa varem pole teinud – ehk kui sa mentori rollis end aeg-ajalt ebamugavalt ei tunne, siis sa tõenäoliselt ei ole viinud ennast mugavustsoonist välja.

 

Mentorklubid on maakondlike arenduskeskuste mentorlusprogramm, mis on suunatud kuni 3- aastat tegutsenud ettevõtjatele. Mentorlusprogramm annab alustavatel ettevõtjatel võimaluse omandada uusi ettevõtlusalaseid teadmisi ja õppida kogenud ettevõtjatelt ehk mentoritelt.

Loe rohkem mentorklubidest

Märksõnad

© 2023 MAK | kodulehe tegemine vvunk