KredEx



"KredEx" teemalised postitused:

Läänemaa SA,  Hiiumaa Arenduskeskus ja EASi ja KredExi ühendasutus kutsub ettevõtjaid DigiSeminarile.

Neljas DigiSeminar toimub 6. detsembril Haapsalus, Fra Mare Thalasso SPA, aadress Ranna tee 2, Haapsalu linn, seminariruum Panoraam.

Registreerumine seminarile on avatud!

Päevakava:

12.00 – 12.30 – Kogunemine ja tervitusamps

12.30 – 12.45 – Avasõnad – EAS ja SA Läänemaa ja SA Hiiumaa Arenduskeskus

12.45 – 13.45 – Kaarel Suuk, Ensto Estonia pikaaegne tegevjuht – Tootmispotentsiaali tõstmine: praktilised strateegiad ja näited, protsesside tähtsus ning tootmise digitaliseerimine

13.45 – 14.00 – Sirutuspaus 

14.00 – 15.00 – Erki Ala, AS DALE tootmise planeerija – Tootmisprotsessi digitaliseerimine AS DALE näitel

15.00 – 15.15 – Sirutuspaus 

15.15 – 15.45 – Reet Pärgmäe AIRE tutvustus 

15.45 – 16.00 – Lõppsõnad 

 

Kaarel Suuk on Ensto Estonia tegevjuht, keda iseloomustavad pidevad otsingud ettevõtte arendamiseks. Juhina peab ta enda oluliseks rolliks luua selleks vajalik keskkond julgustades töötajaid protsesse parendama ja ennast arendama. Ta usub, et kõige suurema väärtuse annab ettevõttele töötajate kaasamine.

Kaarel ise sõnab, et eesmärkide poole saab liikuda inimeste kaudu ja läbi eestvedamise. Kaarel ei ole mitte ainult Lean-praktik vaid ka Lean-filosoofia tuline pooldaja vaid ta on tootmisettevõttes täitnud erinevaid rolle müügiüksuses, kliendihalduses, logistikas, tootmises. Olles kasvanud tippjuhiks ettevõtte seest, teab ja tunneb Kaarel hästi nii ettevõtte erinevaid protsesse, kui mõistab ka seda, kuivõrd oluline on ettevõtte sisene hea kommunikatsioon. Ta pooldab avatud organisatsiooni põhimõtet ja jagab hea meelega enda kogemusi. 

 

Erki Ala on AS Dale LD täna tootmise planeerija ning Dales töötanud tänaseks juba 18.a. Oma igapäevatöös vastutab Erki õigeaegsete tarnete ja tootmisplaani eest, klientidega suhtluse ja ostmise eest. Samuti tegeleb protsessidega ja püüab leida parendusi läbi digitaliseerimise ja automatiseerimise. Hetkel tegeleb lisaks ka õpingutega ja on 4. aasta tudeng Tallinna Tehnikakõrgkoolis, kus õpib tootmise korraldamise ja juhtimise erialal. AS Dale LD peamine tegevusala on plasti survevalu ja ekstrusioon, milles kogemust juba 32 aastat. Tootmise asukohaks on Hiiumaa, Leisu, kus töötab kokku 38 inimest. 

Ettevõte põhineb kohalikul erakapitalil ja omab üle 3000m2 tootmis- ja laopinda, lisaks ka 35 survevalu pressi ja 3 ekstruuderliini. 

Reet Pärgmäe on Public Funding Manager AIRE AI & ROBOTICS ESTONIA’s (AIRE). Meie soov on tuua ülikoolid tööstusele lähemale. Pakume ettevõtetele uudseid erilahendusi, mida eraturult ei leia – olgu selleks uue tehnoloogia või tarkvara testimine, andmeanalüüsimeetodid, pilvelahendused, ennetav hooldus või digitaalsete kaksikute arendus. Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE (AI & ROBOTICS ESTONIA) toetab Eesti tööstusettevõtteid nutikate digilahenduste kasutusele võtmisel tehisintellekti ja robootika vallas. AIRE-st saad nii teadmisi, kontakte kui ka infot rahastusallikate kohta. 

Registreeru seminarile

Märksõnad

Jõgevamaa Arendus- ja ettevõtluskeskus, Järvamaa SA ja EASi ja KredExi ühendasutus kutsub ettevõtjaid DigiSeminarile – Küberturvalisus

Kolmas DigiSeminar toimub 22. novembril Pajusi Mõisa Von Wahli Restoran, Pajusi, 48224 Jõgevamaa, asukoha leiad SIIT!

Registreeru seminarile veel avatud!

Tule kuulama ja saa teada:

  • Kas odavam on küberrünnet ennetada või tegeleda tagajärgedega?
  • Mida teha, et küberründed ei kimbutaks?
  • Kuidas ennast kaitsta?
  • Ülevaade ühes ettevõttes toimunud küberrünnaku juurdlusest.
  • Kuidas täpsemalt küberrünnak aset leidis?
  • Milline nägi välja küberründe juurdlus?
  • Kui suured otsesed ja kaudsed kulud kaasnesid küberründe juurdlusega?

Päevakava:

11.00 – 11.30 Kogunemine ja tervitus amps
11.30 – 11.45  Avasõnad (EAS ja Jõgevamaa arendus-ja ettevõtluskeskus)
11.45 – 12.45 Harri Uljas OIXIO küberturbe konsultant/insener.  „Kui kalliks võib minna küberintsidendi lahendamine“

  • Ülevaade ühes ettevõttes toimunud küberrünnaku juurdlusest.
  • Kuidas täpsemalt küberrünnak aset leidis?
  • Milline nägi välja küberründe juurdlus?
  • Kui suured otsesed ja kaudsed kulud kaasnesid küberründe juurdlusega?
  • Kas odavam on küberrünnet ennetada või tegeleda tagajärgedega?
  • Mida teha, et küberründed ei kimbutaks?

12.45 – 13.30 Sirutuspaus koos toekama ampsuga
13.30 – 15.00 Jürgen Erm – CYBERS, tegevjuht. Diana Sosnovski – EstHus OÜ, juhatuse liige. Lahkame küberrünnete mõju ettevõtetele ning arutame kuidas ennast kaitsta. Kogemuslood elust enesest ja ITL küberturbe kampaaniast.
15.00– 15.10 Lõpusõnad

Esinejad:

Harri Uljas, küberturbe konsultant ja insener. Harri endast: Olen üle 15 aasta IT valdkonnas tegutsenud küberturbe konsultant ja tehniline insener. Olen oma olemuselt hea teoreetik ja veel parem praktik, kes suudab kõik lennukad ideed ka päriselt ellu viia. Viimastel aastatel on minu üheks suureks eesmärgiks tõsta ettevõtetes küberturvalisuse teadlikust läbi erinevate koolituste, seminaride ja konsultatsioonide.

Jürgen Erm, CYBERS, tegevjuht. Jürgen endast: Olen omandanud oma karjääri jooksul mitmesuguseid kasulikke teadmisi ja kogemusi küberturbe strateegiate, intsidentide halduse ja turvapraktikate alal. Minu eesmärgiks on aidata ettevõtetel tunda end turvaliselt tänapäevases digitaalses keskkonnas, luues koostöös tõhusaid lahendusi.

Diana Sosnovski, EstHus OÜ juhatuse liige  ja osanik. Olen vastutav EstHus OÜs personali, finantside ja infotehnoloogia eest. Meie ettevõte on Skandinaavias ja Baltimaades ainus puitmajatehas, kus maju valmistatakse MHM – Massiv-Holz-Mauer® (ristkiht-naelpuit) tehnoloogiat kasutades. See liimi ja keemikaalide vaba tehnoloogia võimaldab pakkuda meie klientidele hea sisekliimaga tervisliku elukeskkonda. Samuti oleme esimene majatehas kellel on nii FSC kui ka PEFC tarneahela sertifikaadid, mis annavad tõestust, et puit on pärit vastutustundlikust metsandusest.

Registreeru seminarile

Märksõnad

Digiseminar Võrumaal

31. oktoobril Võrumaal, Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER!

Võrumaa Arenduskeskus, Põlvamaa Arenduskeskus, TSENTER ja EASi ja KredExi ühendasutus kutsub ettevõtjaid DigiSeminarile!

Teine DigiSeminar toimub 31. oktoobril  Võrumaal, Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER, Pärna tee 1, Väimela, Võru vald, Võru Maakond, asukoha leiad SIIT!
Registreeru seminarile hiljemalt 29.oktoobriks!

Päevakava:

10.30 – 10:45 Kogunemine, kohvi ja suupisted
10:45 – 11:00 Avasõnad EAS ja Võrumaa Arenduskeskus
11:00 – 12:00 Ressursside planeerimise tarkvara ERP kogemuslugu – ettevõtja Remo Allikas – AS Võru EMPAK tegevjuht
12:00 – 13:00 Lõunapaus, kohvi ja suupisted
13:00 – 13:50 Lean-juhtimine ettevõttes I osa – Marek Bankiir – Leanway OÜ asutaja, koolitaja
13:50 – 14:00 Sirutuspaus
14:00 – 15:00 Lean-juhtimine ettevõttes II osa – Marek Bankiir – Leanway OÜ asutaja, koolitaja
15:00 Lõpusõnad

Oma kogemuslugu ERPi, ehk ettevõtte ressursside planeerimise tarkvaraga jagab Remo Allikas, kes on pehmemööbli tootja – AS Võru EMPAKi tegevjuht.
Remo ise on pärit Pärnumaalt ning logistika suuna taustaga. Võru Empak AS on pereettevõte ning ühel päeval ei olnudki muud varianti kui tulla seda Võrru juhtima. Puidualane taust sellel hetkel puudus, kuid Remo on ennast viimase 10aasta jooksul selles valdkonnas harinud ja saanud  palju praktilist kogemust. Täna on tööandja 40 inimesele ning ühtlasi ka Kagu Eesti Puiduklastri juht.

Marek Bankiir räägib Lean juhtimise olulisusest. Marek on Leanway OÜ asutaja, koolitaja ja praktik. Ta on suure rahvusvahelise kogemusega ja Eestis üks väheseid ainult lean-juhtimisele spetsialiseerunud konsultant/koolitaja. Marek on läbi viinud mitmeid lean-teemalisi koolitusi mitmetele Eesti tippettevõtetele ja avaliku sektori asutustele. Marek on töötanud Carlsberg Groupis OPEX ja lean-manageri positsioonidel ning nõustanud mitmeid Eesti edukaid suurettevõtteid, aidates protsessitäiuse abil saavutada konkurentsieelise.

“Ettevõtte juhtimine on oma olemuselt äärmiselt keeruline, mida võimendab omakorda pidevalt muutuv ja konkurentsitihe keskkond. Kuidas suuta säärases keskkonnas teha õigeid strateegilisi ja taktikalisi valikuid, et saavutada positiivset rahavoogu, madalaid kulusid ja suurepärast klienditeenindust? Iseäranis veel olukorras, kus valitseb üleüldine segadus sellest, mis ettevõtte tõhusaks muutmisel töötab ja mis mitte. Üsna levinud on liikuda aastast aastasse ühelt initsiatiivilt teisele. Kord võetakse eesmärgiks “vähendada raiskamisi” ja siis jälle “suurendada digitaliseerituse taset”. Nii juhtub, kui puudub praktiline arusaam sellest, kuidas operatsioonid, mida püütakse jõuga juhtida, tegelikult käituvad.

Seminari käigus saab osaleja põgusa ülevaate lean-juhtimise kontseptsioonist ja kuidas selle rakendamine operatsioonide juhtimise teadusega aitab saada objektiivse ülevaate sellest, mis ettevõtte tõhusamaks muutmisel töötab ning mis mitte, et sedasi konkureerimisvalikute virr-varris teha õigeid otsuseid. Kuna iga ettevõtte operatsioonisüsteem on unikaalne, siis väljakutsete ulatus, mida juhid kohtavad, on peaaegu lõputu. Ja see on just peamine põhjus, miks meil on vaja juhtimiseks mõnda meta-distsipliini (näiteks lean-juhtimine) ja ports teaduslikku lähenemist, et parema intuitsiooniga väljakutsetega toime tulla.”

Seminaripäeva juhib Kaido Palu – ettevõtluse suunajuht Võrumaa Arenduskeskus. Temaga saab ühendust e-posti teel aadressil kaido.palu@vorumaa.ee või telefonil +372 58550202.

Seminar on osalejale tasuta, seminare rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Üritus toimub hübriidformaadis, kuid küsimustesse ja mõttevahetustesse on kaasatud vaid kohapealsed osalejad. Ürituse linki jagatakse soovijatele vajaduspõhiselt.

Sirutuspausid annavad hea võimaluse kiireks ampsuks ning tee/kohvitassi kõrval osalejate vahelisteks mõttevahetusteks.

Registreeri koolitusele

Märksõnad

Digiseminar Pärnus

24. oktoobril Pärnumaa Arenduskeskuses, aadressil Ringi 35, Pärnu linn

Pärnumaa Arenduskeskus koos EASi ja KredExi ühendasutusega kutsub ettevõtjaid seminarile!

Esimene DigiSeminar toimub 24. oktoobril Pärnumaa Arenduskeskuses, aadressil Ringi 35, Pärnu linn, asukoha leiad SIIT!

Päevakava:

  • 12.00 – 12.30 – Kogunemine
  • 12.30 – 12.45 – Avasõnad (EAS ja Pärnumaa Arenduskeskus)
  • 12.45 – 13.45 – Kirke Leinatammi esitlus I osa: 3D maailma tutvustus ning uute mõistete lahti harutamine (Metaversum, AR/VR, digimood, 3D graafika, AI), ülevaade digimoe võimalustest.
  • 13.45 – 14.00 – Sirutuspaus
  • 14.00 – 15.00 – Kirke Leinatammi esitlus II osa: Sügavam vaade digimoe võimalustesse – miks, kuidas ja millal kasutada 3D-d tootearenduses, turunduses, veebis ning kuidas nende alusel uusi ärimudeleid ehitada.
  • 15.00 – 15.15 – Sirutuspaus
  • 15.15 – 16.00 – Anet Adamson – disaini ja kestlikkuse roll ettevõtte teenustes ja toodetes
  • 16.00 – 16.10 – Lõppsõnad

 

Seminaripäeva juhib Margit Kool, Pärnumaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant.

Temaga saab ühendust e-posti teel aadressil margit@parnumaa.ee või telefonil +372 53039037.

Seminar on osalejale tasuta, aga vajalik on registreerimine. Seminare rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Üritus toimub hübriidformaadis, kuid küsimustesse ja mõttevahetustesse on kaasatud vaid kohapealsed osalejad. Ürituse linki jagatakse soovijatele vajaduspõhiselt.

Sirutuspausid annavad hea võimaluse kiireks ampsuks ning tee/kohvitassi kõrval osalejate vahelisteks mõttevahetusteks.

 

Digiseminari esinejate ja sisu tutvustus:

Kirke Leinatamm on ettevõtja ja digimoe spetsialist ning konsultant.

Ta juhib Scopus Studiot, mis on juba 3 aastat pakkunud erinevaid 3D visualiseerimise teenuseid moetööstuses, alates digimoest kuni virtuaalsete showroomideni. Menukamatest klientideks on olnud Kerli Kõiv, U.S. Polo Assn, Kewlioo ja Gibson Kagni.

Kirke on külaline moevaldkonna paneelides ja podcastides ning annab workshope üle maailma. Kirke korraldas ka 2023. aasta StartupDay raames digimoe programmi. Ta on Metaverse Fashion Council juhatuses, mentor Tallinna Loomeinkubaatoris ning on tunnustatud NYC Journali poolt kui top 30 moetööstuse innovaator.

Viimastel aastatel on aina rohkem kõlapinda leidnud mitmed esialgu tuleviku-utoopiana tunduvad mõisted nagu metaversum, virtuaalreaalsus, tehisintellekt jne. Kuid mida rohkem neist räägitakse, seda enam tundub, et see kõik toimubki juba praegu. Ja see on täiesti tõsi – käimas on revolutsioon ning see areneb väga kiirelt kõikides tööstusharudes. Iga disainer ja brändiomanik peab juba täna mõtlema, kuidas püsida konkurentsis kõikide nendega, kes on sellised tehnoloogiaid oma ettevõttes juba efektiivselt kasutusele võtnud või seda parasjagu tegemas.

Koolitusel teeme esialgu selgeks kõik need segasena tunduvad terminid ja tehnoloogiad ning uurime, kuidas need omavahel ühendatud on. Edasi keskendume sellele, kust on ühel disaineril võimalik juba homme alustada, minnes samm-sammult mööda toote elutsükli etappe. Alustame 3D visualiseerimise võimalustest tootearendusprotsesside optimiseerimisel ning lõpetame turundusstrateegiatega (AR/VR kampaaniad jms). 3D tehnoloogiad võimaldavad ka mitmeid innovaatilisi ärimudeleid – selgitame erinevaid näiteid ning analüüsime, kuidas disainer võiks enda brändi seeläbi konkurentidest veelgi enam esile tõsta ning ka erinevaid äririske maandada (näiteks virtuaalne fittimine, customizer võimalused, digimood jms). Anname kaasa ka nippe päriselust ning räägime ausalt summadest, et koolituse lõpuks tekiks osalistel täielik ja selge ülevaade, mida peaks sellise projektiga alustamisel arvesse võtma.

Anet Adamson töötab EASi ja KredExi ühendasutuses roheteenuste teemajuhina innovatsiooni teenuste tiimis.

Kõige kindlamalt tunneb Anet end tekstiilivallas ja tööstusökoloogia suunal, mille alased teadmised ta on ülikoolides omandanud. Tööalaselt on ta ettevõtetele välja töötanud ja käima lükanud kaks kestlikkuse fookusega koolitusprogrammi, milleks on ringdisaini meistriklass ja ESG ning kestlikkuse meistriklass.
Räägime, miks tänases muutuvas majanduses ja kliimas vajavad kõik ettevõtted muutusi enda ärimudelites ja mõttemallides, et saavutada kliimakindlus ja konkurentsieelis. Sellega sama oluline on toodete ja teenuste disain, mis nõuab aina karmimas konkurentsis järjest innovaatilisemaid ja kasutajakeskseid disainilahendusi. Disain ei ole pelgalt läikiv toote pakend vaid palju enamat – läbimõeldud disainiprotsess, klienditeekond, väärtuspakkumine, taustsüsteemi tundmaõppimine, aina enam kestlikkus ja ringdisain ning palju enamatki.

Registreeru

Märksõnad

DigiSeminar

ChatGPT, küberturvalisus, 3D ja AR-tehnoloogiad, andmete analüüs, tarkvaraarendus, digipädevus ja tarkvara sünergia, Lean juhtimissüsteem.

DidiseminarMaakondlikud Arenduskeskused koostöös EASi ja KredExi ühendasutusega korraldavad sisutiheda 5-osalise seminaride sarja “DigiSeminarid”!

Seminaridel arutletakse aktuaalsetel teemadel, nagu tehisintellekti võimalused, ChatGPT, küberturvalisus, 3D ja AR-tehnoloogiad, andmete analüüs, tarkvaraarendus, digipädevus ja tarkvara sünergia, Lean juhtimissüsteem. Üritustel jagatakse ettevõtjate praktilisi kogemuslugusid ja näiteid headest praktikatest ning libastumistest. Samuti tutvustatakse Maakondlike Arenduskeskuste ja EAS’i pakutavaid teenuseid ning koolitusi.

Oodatud on kõik väikse ja keskmise suurusega ettevõtete esindajad, kes soovivad viia oma tootmise või teenuste osutamise digitehnoloogiate või uute teadmiste abil järgmisele tasemele!

Üritus toimub hübriidformaadis, kuid küsimustesse ja mõttevahetustesse on kaasatud vaid kohapealsed osalejad. Ürituse linki jagatakse soovijatele vajaduspõhiselt.

Sirutuspausid annavad hea võimaluse kiireks ampsuks ning tee/kohvitassi kõrval osalejate vahelisteks mõttevahetusteks.

Seminar on osalejale tasuta, seminare rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Lisaküsimuste korral palun võta ühendust:

Tauri Sinilaan

+372 5681 2428
tauri.sinilaan@eas.ee
digitaliseerimise teemajuht
innovatsiooniteenuste valdkond
innovatsiooniosakond

EASi ja KredExi ühendasutus

 

 

 

Koolituskalender

Latest Past Sündmused

Märksõnad

Üle 400 korteriühistu on tundnud huvi KredExi toetusmeetmete vastu

KredEx teeb alates kevadest koostööd maakondlike arenduskeskustega

Alates kevadest nõustavad maakondlikud arenduskeskused (MAK) üle Eesti korteriühistuid tasuta erinevate KredExi toetuste, laenu ja käenduse teemal ning viimastel kuudel on seda võimalust kasutanud juba 430 ühistut üle Eesti.Alates kevadest nõustavad maakondlikud arenduskeskused (MAK) üle Eesti korteriühistuid tasuta erinevate KredExi toetuste, laenu ja käenduse teemal ning viimastel kuudel on seda võimalust kasutanud juba 430 ühistut üle Eesti. 

“KredEx teeb alates kevadest koostööd maakondlike arenduskeskustega, et pakkuda ühistutele ja tulevikus ka eraisikutele parimat võimalikku kohapealset nõustamist ning seda kohalikke olusid hästi tundvate ekspertide poolt,” lausus KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juht Triin Reinsalu. “Esimeste kuude statistika näitab, et tegemist oli väga vajaliku ja oodatud teenusega, kuna nõustamisvõimalust on kasutanud erinevates maakondades kokku 430 ühistut.”

Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liige Andres Huuli sõnul on huvi tuntud kõigi korterelamutele suunatud teenuste ehk nii renoveerimislaenu, käenduste kui ka rekonstrueerimistoetuste vastu. 

“Ühistute tagasiside kohaselt on väga positiivne just võimalus infot oma kodukohast saada, kuna see annab lisamotivatsiooni ja lihtsustab korterelamu uuendamise ja energiatõhususe suurendamisega edasi liikumiseks,” lausus Andres Huul. 

Ühistud võivad maakondliku arenduskeskuse konsultandi kutsuda ka korteriühistu koosolekule, et ühistuliikmed saaksid otse eksperdilt neid huvitavaid erinevaid küsimusi küsida ning juba on konsultandid käinud kohtumas enam kui 20 ühistuga. “Usume, et järgmisel aastal, kui on lähenemas uus taotlusvoor, kasvab ka ühistute huvi konsultante koosolekule kutsuda,” lisas ta.  

Maakondlikust arenduskeskusest saavad korteriühistud abi küsida nii erinevate teenuste tingimuste ja sobivuse, taotluste nõuete, ajakava kui vajalike tähtaegade kohta. Vajadusel pakuvad konsultandid abi ka KredExi taotluse täitmisel ja esitamisel.

Nõustamisteenust saavad ühistud kasutada 14 arenduskeskuses üle Eesti, vaid Harjumaal pakub konsultatsiooni arenduskeskuse asemel endiselt KredEx. 

KredEx pakub korterelamute korrastamiseks ja energiasäästu kasvatamiseks erinevaid toetusi, otselaenu ja käendust. Eelmisel aastal jagati korterelamutele erakorraliselt 100 miljonit eurot toetust, millega tehakse korda umbes 310 maja Eestis. Järgnevatel aastatel jagab KredEx toetustena stabiilselt 50-60 miljonit eurot aastas ehk igal aastal saab korda teha vähemalt paarsada maja. Alates 2015. aastast on KredExi toel üle Eesti korda tehtud ligi 750 korterelamut.

 

Konsultatsiooni kasutamiseks tuleb korteriühistul leida enda piirkonna arenduskeskuse kontaktid ning võtta kohtumise kokkuleppimiseks ühendust. Nimekiri arenduskeskustest on kättesaadav www.arenduskeskused.ee/kontakt/.

Märksõnad

© 2023 MAK | kodulehe tegemine vvunk