Põlvamaa



"Põlvamaa" teemalised postitused:

Digiseminar Võrumaal

31. oktoobril Võrumaal, Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER!

Võrumaa Arenduskeskus, Põlvamaa Arenduskeskus, TSENTER ja EASi ja KredExi ühendasutus kutsub ettevõtjaid DigiSeminarile!

Teine DigiSeminar toimub 31. oktoobril  Võrumaal, Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses TSENTER, Pärna tee 1, Väimela, Võru vald, Võru Maakond, asukoha leiad SIIT!
Registreeru seminarile hiljemalt 29.oktoobriks!

Päevakava:

10.30 – 10:45 Kogunemine, kohvi ja suupisted
10:45 – 11:00 Avasõnad EAS ja Võrumaa Arenduskeskus
11:00 – 12:00 Ressursside planeerimise tarkvara ERP kogemuslugu – ettevõtja Remo Allikas – AS Võru EMPAK tegevjuht
12:00 – 13:00 Lõunapaus, kohvi ja suupisted
13:00 – 13:50 Lean-juhtimine ettevõttes I osa – Marek Bankiir – Leanway OÜ asutaja, koolitaja
13:50 – 14:00 Sirutuspaus
14:00 – 15:00 Lean-juhtimine ettevõttes II osa – Marek Bankiir – Leanway OÜ asutaja, koolitaja
15:00 Lõpusõnad

Oma kogemuslugu ERPi, ehk ettevõtte ressursside planeerimise tarkvaraga jagab Remo Allikas, kes on pehmemööbli tootja – AS Võru EMPAKi tegevjuht.
Remo ise on pärit Pärnumaalt ning logistika suuna taustaga. Võru Empak AS on pereettevõte ning ühel päeval ei olnudki muud varianti kui tulla seda Võrru juhtima. Puidualane taust sellel hetkel puudus, kuid Remo on ennast viimase 10aasta jooksul selles valdkonnas harinud ja saanud  palju praktilist kogemust. Täna on tööandja 40 inimesele ning ühtlasi ka Kagu Eesti Puiduklastri juht.

Marek Bankiir räägib Lean juhtimise olulisusest. Marek on Leanway OÜ asutaja, koolitaja ja praktik. Ta on suure rahvusvahelise kogemusega ja Eestis üks väheseid ainult lean-juhtimisele spetsialiseerunud konsultant/koolitaja. Marek on läbi viinud mitmeid lean-teemalisi koolitusi mitmetele Eesti tippettevõtetele ja avaliku sektori asutustele. Marek on töötanud Carlsberg Groupis OPEX ja lean-manageri positsioonidel ning nõustanud mitmeid Eesti edukaid suurettevõtteid, aidates protsessitäiuse abil saavutada konkurentsieelise.

“Ettevõtte juhtimine on oma olemuselt äärmiselt keeruline, mida võimendab omakorda pidevalt muutuv ja konkurentsitihe keskkond. Kuidas suuta säärases keskkonnas teha õigeid strateegilisi ja taktikalisi valikuid, et saavutada positiivset rahavoogu, madalaid kulusid ja suurepärast klienditeenindust? Iseäranis veel olukorras, kus valitseb üleüldine segadus sellest, mis ettevõtte tõhusaks muutmisel töötab ja mis mitte. Üsna levinud on liikuda aastast aastasse ühelt initsiatiivilt teisele. Kord võetakse eesmärgiks “vähendada raiskamisi” ja siis jälle “suurendada digitaliseerituse taset”. Nii juhtub, kui puudub praktiline arusaam sellest, kuidas operatsioonid, mida püütakse jõuga juhtida, tegelikult käituvad.

Seminari käigus saab osaleja põgusa ülevaate lean-juhtimise kontseptsioonist ja kuidas selle rakendamine operatsioonide juhtimise teadusega aitab saada objektiivse ülevaate sellest, mis ettevõtte tõhusamaks muutmisel töötab ning mis mitte, et sedasi konkureerimisvalikute virr-varris teha õigeid otsuseid. Kuna iga ettevõtte operatsioonisüsteem on unikaalne, siis väljakutsete ulatus, mida juhid kohtavad, on peaaegu lõputu. Ja see on just peamine põhjus, miks meil on vaja juhtimiseks mõnda meta-distsipliini (näiteks lean-juhtimine) ja ports teaduslikku lähenemist, et parema intuitsiooniga väljakutsetega toime tulla.”

Seminaripäeva juhib Kaido Palu – ettevõtluse suunajuht Võrumaa Arenduskeskus. Temaga saab ühendust e-posti teel aadressil kaido.palu@vorumaa.ee või telefonil +372 58550202.

Seminar on osalejale tasuta, seminare rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Üritus toimub hübriidformaadis, kuid küsimustesse ja mõttevahetustesse on kaasatud vaid kohapealsed osalejad. Ürituse linki jagatakse soovijatele vajaduspõhiselt.

Sirutuspausid annavad hea võimaluse kiireks ampsuks ning tee/kohvitassi kõrval osalejate vahelisteks mõttevahetusteks.

Registreeri koolitusele

Märksõnad

© 2023 MAK | kodulehe tegemine vvunk